“Монстр: Історія Джефрі Дамера” від Netflix: серіал, який загострює етичні проблеми жанру true crime

Дар'я Борищук

Опубліковано: 10-05-2023

Розділи: Агресія і тривога, За що критикують медіа?.

0

Жанр true crime був і є вельми популярнішим в медіа. Щороку з’являються нові книги, документальні фільми, подкасти і телешоу, присвячені історіям реальних злочинів. Однак, разом із популярністю зростає також критика та занепокоєння. Зокрема багатьох цікавлять питання щодо етики використання реальних трагедій для розваги і потенційну шкоду, заподіяну жертвам злочинів та їхнім родинам.

Від другої армії світу до орків: як змінювався образ російського солдата в українському суспільстві

Ольга Мунтян

Опубліковано: 07-04-2023

Розділи: За що критикують медіа?, Маніпуляція, пропаганда.

0

Важливим складником російсько-української війни стала ідеологічна пропаганда. Так, образ сучасного російського солдата виник як логічне продовження образу солдата радянського. Культивування ідеологічного міфу про «другу армію у світі», непереможність та сучасність російської армії сприяла потужній інформаційній кампанії, націленій на внутрішнє та зовнішнє споживання.

Мок’юментарі чи псевдодокументалістика: що не так з телепередачею “Містична Україна”

Марина Блохіна

Опубліковано: 18-03-2023

Розділи: За що критикують медіа?, Фальсифікація, містифікація.

0

Межа  між мок’юментарі та псевдодокументалістикою досить тонка, та все ж її вкрай важливо розуміти для того, щоб говорити про передачі на кшталт “Містичної України”. Мок’юментарі – це жанр телевізійних шоу, у яких вигадані події знімаються у форматі документалістики, але завжди передбачається сатира, гумор – і глядач знає, що факти з шоу не слід сприймати всерйоз. Псевдодокументалістика натомість не ставить перед собою мети розсмішити глядача – вона тільки оперує маніпулятивними наративами і відвертою вигадкою та брехнею.

У гонитві за ексклюзивом та оперативністю: як паблік «Труха.Украина» підігрує російській пропаганді

Ярослав Погончук

Опубліковано: 07-03-2023

Розділи: За що критикують медіа?, Фальсифікація, містифікація.

0

Телеграм-канал «ТрухаУкраина» несвідомо допомагає російським медіа в інформаційній війні. Публікуючи відео без будь-якої перевірки, автори каналу дають добру поживу російським ресурсам, що спеціалізуються на дискредитації українського інформаційного поля.

Тулсі Габбард: Як “фаворитка путіна” поширює наративи Кремля в США

Марія Ковба

Опубліковано: 04-03-2023

Розділи: За що критикують медіа?, Маніпуляція, пропаганда.

0

Тулсі Габбард — американська політикиня та член Демократичної партії. Представляє виборчий округ штату Гаваї. Тулсі — Майор Національної гвардії США та ветеран Іракської війни. Балотувалась у президенти США як кандидат від Демократичної партії. Була противницею Барака Обами, сьогодні ж активно критикує Джо Байдена та його політичний курс. Зачасту з’являється на телеканалі Fox News. Вважається, що […]

«Вата в головах»: як російська пропаганда атакує Європу

Анна Дмитрів

Опубліковано: 01-03-2023

Розділи: За що критикують медіа?, Маніпуляція, пропаганда.

0

Росія створила чітку картину добра і зла для своїх громадян, але для західних споживачів традиційних методів недостатньо. Між пропагандою для іноземних споживачів і росіян є суттєва різниця – якість. Тож з початку повномасштабного вторгнення російським пропагандистам довелося створювати краще продуману й більш реалістичну картинку, яка б змогла переманити на свій бік хоча б якусь частину європейців.

«Дуже смачний пайок в орків» та «сектансько-нацистські збори в Україні»: російське ІПСО у TikTok «під соусом українськості»

Христина Березяк

Опубліковано: 22-02-2023

Розділи: За що критикують медіа?, Маніпуляція, пропаганда.

0

Сьогодні TikTok, окрім того, що є одною з найпопулярніших соціальних мереж світу, також найсприятливіша платформа для поширення контенту про російсько-українську війну. Росіяни також чимало уваги приділяють TikTok. Сьогодні розглянемо російські в ІПСО в цій мережі, які видають себе за український патріотичний контент.

Реклама в українському шоу “Холостяк”. Чому все так погано?

Анастасія Анісімова

Опубліковано: 17-02-2023

Розділи: За що критикують медіа?, Реклама.

0

З усіх боків нам показують спонсора, який найбільше заплатив грошей за рекламу. І просто бокали стоять повсюди, і дівчата з них п’ють, і сам холостяк наливає воду з пляшки “Карпатська джерельна” в келих “Карпатська джерельна”. Коли ви робите рекламу, в споживача має з’явитись бажання придбати продукт спонсора, а не вирвати собі око.

“Супермама” чи суперсексизм? Гендерні стереотипи в українських шоу

Марина Блохіна

Опубліковано: 14-02-2023

Розділи: Еротизація та сексизм, За що критикують медіа?.

0

Попри неймовірну популярність передачі "Супермама", шоу містить чимало гендерних стереотипів, шкідливих наративів та й просто відвертого сексизму. То чи варто поширювати на таку широку авдиторію, що має канал “СТБ”, шоу, що закріплюватиме у свідомості українців застарілі концепції щодо сім’ї та патріархальний світогляд? Спробуємо розібратися.

Астрологія в українських медіа: що нам віщують нові експерти

Анна Дмитрів

Опубліковано: 04-02-2023

Розділи: За що критикують медіа?, Маніпуляція, пропаганда.

0

Астрологи, нумерологи, тарологи, провидиці та ворожки в медіа були давно, та не завжди їх позиціонували як військових експертів. Так, спочатку повномасштабного вторгнення окрім військових аналітиків в українських мас-медіа почали публікувати й віщунів, що пророкують на воєнні теми. Їхні прогнози можна було б сприймати жартома, як от нісенітниці від російських пропагандистів, та на жаль, в умовах війни тривожна інформація може завдати шкоди. Зокрема тій частині авдиторії, яка не переймається критичним сприйняттям та перевіркою інформації.