Сьогодні про «Сегодня»: огляд напередодні виборів

Вікторія Гончаренко

Опубліковано: 24-01-2019

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Інформаційно-новинний сайт Сегодня.ua був створений в квітні 2007 року на базі щоденної газети «Сегодня» і належить до видавничого холдингу «Сьогодні Мультимедіа». За даними аналітичної системи YouControl, кінцевим бенефіціарним власником ПАТ «Сьогодні мультимедіа» є Рінат Ахметов. До холдингу належать також низка регіональних видань і їхні онлайн-версії: «Донецькі новини», «Приазовскийрабочий» і «Вечірній Донецьк», також найпопулярніший новинний портал Дніпропетровська і цифровий журнал «Мій уікенд». Холдинг має свої друкарські потужності: друкарні розташовані в Вишгороді та Маріуполі.

За даними дослідницької компанії Gemius Україна, в 2016 році в середньому щомісяця сайт Сегодня.ua відвідували 3,1 млн. осіб, що відповідало 15% української інтернет-аудиторії. Упродовж останніх двох років сайт потрапляє в першу 5-ку за показником охоплення відвідувачів серед новинних ресурсів України. На порталі щодня публікується від 150 до 200 новин в залежності від подій, які відбуваються. Сайт двомовний: є російська та українська версія.

Редакційної політики, чи принаймні правил, відповідно до яких редакція підбирає матеріали до публікації – у відкритому доступі немає, але на сайті видавничого холдингу «Сьогодні Мультімедіа» розміщена його місія та цінності.

«Згідно з політикою ПрАТ «Сьогодні Мультимедіа», інформація повинна бути достовірної та подаватися з різних точок зору. Ми – незалежний видавничий холдинг, який працює для того, щоб зміцнити демократичний інститут держави. Ми подаємо інформацію з різних точок зору, ми пропонуємо нашим читачам можливість висловити свою думку», – йдеться на сайті.

Можливо інформацію і висвітлюють збалансовано, але про одних політиків пишуть частіше, а про інших не згадують. Так 17 січня вийшло розслідування програми «Схеми», щодо кандидата в президенти Володимира Зеленського, яку бурхливо обговорювали як загальнонаціональні, так і регіональні ЗМІ, а видання Сегодня.ua про це не писало. Натомість двічі йшлося про кандидата в президенти Юлію Тимошенко, що взяла участь у флешмобі #10yearschallenge: #10yearschallenge по-українськи: Тимошенко бере участь в популярному флешмобі та Мережу охопив новий флешмоб #10yearschallenge: що показують люди.

За даними порталу bigmir.net, за останні 30 днів сайт Сегодня.ua за охопленням посідає третє місце в Україні. Це можна пояснити розгалуженою системою взаємодії з аудиторією. Для просування свого контенту ресурс використовує три соціальні мережі facebook та youtube (понад 100 тисяч читачів) і twitter (понад 20 тисяч). У facebook щодня публікують розділ з назвою «підсумки дня», де збирають найактуальніші новини за день. У twitter публікують короткі заголовки до новин та додають гіперпосилання на сайт або facebook.  Крім того ресурс підключений до новинної стрічки Ukr.net.

Про що і як пишуть

Велика частина матеріалів – саме новини, крім того редакція сайту використовує понад 10 форматів запаковування інформації, які роблять її найбільш зручною для сприйняття: лонгріди, аналітика, роз’яснювальні матеріали, графіки, які дозволяють читачеві розібратися в законодавчих змінах і оцінити вплив передових реформ на себе особисто або свою сім’ю.

Ключові розділи ресурсу – новини, політика, економіка, світ, Київ, спорт та авторські статті. Розділ вибори 2019 з’явився на початку червня 2018 року публікацією матеріалу про загрози, яких слід чекати на виборах.

Короткі новини на Сегодня.ua – це зазвичай передруки прес-релізів, або інформація з соціальних мереж ключових осіб в державі: президента, міністрів, міністерств, громадських організації та інші. Копіпаст теж зустрічається: передруковують матеріали з новинних ресурсів як Громадського, ТСН, 24 канал, ZIK, інформаційних агентств УНН, Уніан, Інтерфакс та інших. Авторські матеріали маркують спеціальною поміткою внизу сторінки Джерело: «Сегодня». Мабуть, тому що сайт швидко розвивається, за всіма помилками, зокрема технічними, важко встежити. Тому не дивно, що є новини, де всі слова написані разом,  текст складно прочитати.

Окремо варто відмітити розділ lifestyle, оскільки він має окремий сайт і свою рубрикацію: шоу-бізнес, стиль,  food, wellness, психологія, техно, афіша та fun.

ФОТО: PrintScreen рубрики lifestyle

Також редакція сайту щодня створює авторські матеріали. Так, наприклад, нещодавно вийшов роз’яснювальний матеріал Вибори-2019: як проголосувати переселенцям, мігрантам і тим, хто живе не за місцем прописки. А в матеріалі журналіста Олександра Панченка, про те як виросли ціни в Україні за 2018 рік використана графіка.

Крім того, холдинг «Сьогодні» має новини на каналі «Україна». Випуски програми включають в себе прямі включення регіональних кореспондентів зі всієї України і міжнародних корпунктів в найважливіших точках світу. Потім ці новини публікуються на сайті, з короткими анотаціями.

Як працює реклама на «Сегодня»

«Сегодня» використовує декілька видів рекламинативна реклама, PR і рекламні матеріали, спецпроекти та медійна реклама. Далі детальніше про кожну з них.

Нативна реклама. Використовується як контент, що відповідає інтересам та потребам аудиторії з одного боку, й виконує завдання, які перед ним ставить рекламодавець, – з іншого. Крім того вона позитивно впливає на репутацію й формує довіру.

PR і рекламні матеріали. Розміщення PR- і рекламних текстів – один з найпростіших і доступних інструментів заявити про ваc, ваш бренд або продукт, і – запевняють в комерційній пропозиції. Так і є, адже рекламу на сторінках ресурсу не так легко розпізнати, оскільки вона не промаркована відповідними позначками. Для прикладу, текст про медичну інформаційну систему однієї компанії або про новобудову в Києві.

ФОТО: PrintScreen з презентації проекту Сегодня.ua

Спецпроекти. «Спецпроекти створюються «під ключ» командою професійних журналістів і розробників», – йдеться в презентації проекту. Наприклад спецпроекти для Vodafone #BEZVIZSEGODNYA: ПРОГУЛКИ ПО ЕВРОПЕ розповідав про те, що подивитися і як провести час в шести європейських містах, які особливо неймовірні в зимовий період. Або для Київстар видання працювало над проектом: Что смотрят звезды, в якому п’ять відомих українців розповідають про свої улюблені фільми і серіали, про те, чи дивляться вони TV і в якому форматі, навіть діляться тим, кого б мріяли зіграти в кіно.

Медійна реклама. Тобто реклама, яка розміщена в медіа. Зазвичай це банерна реклама, але крім того є також розсилки (не спам); контекстна реклама; заходи, пов’язані з паблікрілейшнз; статті.

Порталу є ще над чим працювати і що покращувати, але багаторічний досвід на медійному ринку показує, що йому довіряють, тому, можливо, над собою має працювати аудиторія?

Вікторія Гончаренко, магістрантка школи
журналістики Українського католицького університету 

Написати відгук

Ім'я (обов'язкове)

Електронна пошта (її не буде показано іншим) (обов'язкове)