Скажи мені, хто ти, і я скажу, який серіал тобі сподобається

Софія Трощук

Опубліковано: 02-11-2017

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Коротка історія про потокове мультимедіа Netflix

Трохи історії

Netflix – потокова мультимедійна компанія, яка займається виготовленням та поширенням фільмів і серіалів. Платформа має свій сайт у мережі, тож можна оформити підписку на кіноновинки від Big Film Brother – ціна коливається від восьми до дванадцяти євро у місяць. Заснована компанія ще 1997 року, проте до засніженого успіхом Евересту добралася аж у 2007 році.

Первісна бізнес-модель Netflix – це продаж та прокат фільмів і серіалів різних компаній за принципом DVD-by-mail. З розвитком інтернету платформа ввела свій продукт на канадський, новозеландський, японський та європейський ринки. Тепер Netflix працює і в Україні, і в Росії (в Криму із переглядом серіалів, щоправда, виникають певні проблеми). Згодом з’явилася можливість переглядати серіали  в Північній Кореї за допомогою IPTV Manban. Тож тепер Netflix – це удосконалена платформа прокату фільмів за тим же принципом DVD-by-Mail. Тільки зараз фільми можна переглядати як на сайті, так і через розсилку на електронну пошту. До того ж, Netflix випускає й свої власні фільми, ток-шоу і серіали.

Що це, в біса, таке?

Netflix – це «розливний» Hollywood. Масовий популістський продукт, цільовою аудиторією якого є  молоді люди віком од 16 (+-) до 35 (+-) років. Аналог Netflix  на просторах (майже) українського інтернету – Megogo, де підписка, щоправда, коштує набагато дешевше. Зараз Netflix має в асортименті чимало містичних серіалів (Stranger Things, Riverdale, Jessica Jones…), проте, випускає й політикодраматичний (House of Cards), драматичний (13 reasons Why…) та комедійний (Unbreakable Kimmy Schmidt…) продукт. Усі серіали та фільми компанії містять продуману «від і до» історію та красивий відеоряд із симпатичними (інколи й не дуже) героями. Netflix – це картковий будинок, у якому відбуваються дивні речі, де перетинаються між собою супергероїня Джесіка Джонс та божевільна Кіммі Шмідт. Розташована компанія в Рівердейлі (насправді – у Каліфорнії, просто то посилання до серіалів).

Netflix у цифрах

Станом на 2017 рік на платформі є 4,400 продуктів (серіалів, фільмів, ток-шоу).

Зараз компанія працює в 230 країнах.

За 2016 рік Netflix зайняв 37% трафіку Північної Америки (для порівняння – YouTube – всього лише 18%).

$6 млрд бюджет на виготовлення продукту в 2017 році. У 2018 році він зросте до 8-ми.

На колір і смак…

Мабуть, колись Netflix створить універсальний тест для юзерів, який автоматично «перекине» реципієнта на сторінку із серіалом, який тому найбільше підходить. Для любителів детективо-драмо-чорнухи тут – «Помаранчевий – новий чорний», для істориків-фанатиків – «Марко Поло», для наркоманів – «Кінь БоДжек», для чуйних красунь – «Корона», для підлітків у депресії – «Тринадцять причин чому».

Перлинки сього дна морського (із власного досвіду пірнальника)

  1. Нумо бавитися в детективів! («Рівердейл»)

Вінілова забігайлівка, молочні коктейлі, короткі спідниці, «домашні» вечірки й одне небанальне вбивство – ось що робить серіал «Рівердейл» таким привабливим і красивим. В основі картини – маленькі люди маленького містечка, які дихають в унісон поколіннями – у них одна і та ж робота, одна і та ж фірма, одна і та ж забігайлівка. Все раптово змінюється після смерті першого красунчика школи Джейсона Блоссома. Оскільки офіс шерифа у цій ситуації безсильний, підлітки самі беруться розслідувати справу однокласника. У серіалі є два сезони, перший вийшов у 2016 році, другий розпочався цьогоріч у жовтні.

  1. Наївна, але дуже щира («Незламна Кіммі Шмідт»)

У центрі сюжету – тридцятирічна жінка, яка понад десять років просиділа у бункері. Колись вона була учасницею культу божевільного преподобного, який закрився в «криївці» під приводом кінця світу. Тож тепер Кіммі із ентузіазмом та ледь чи не дитячою щирістю пристосовується до Нью Йорка, намагається знайти роботу й уперше (!) поцілуватися. У неї є друг-гей і саркастична домовласниця. Рекомендується до перегляду учасникам духовного центру «Відродження». Раптом за кілька років їм також доведеться вилізти із морального бункера й наново пристосовуватися до столиці?!

  1. P.S.: Перша причина – оте дурбецало за сусідньою партою («Тринадцять причин чому»)

Ханна навчалася у середній школі. У неї були друзі, хлопець, у якого вона закохалася, турботлива мама і…тринадцять причин для самогубства. Опісля трагедії на порозі людей, які добре зналися із дівчиною, з’являється коробка. В ній – сім касет із двома записами на кожній. На них записані причини для того, аби звести рахунки із життям. Кожна касета – дві ситуації, дві людини й два розчарування, які змусили дівчину заплющити очі навіки. Тож до чого тут Клей Дженсен, який завжди приязно ставився до Ханни й був потайки закоханий у неї? Коротко про головне: серіал, попри середню тривалість серії, можна (і дуже-дуже хочеться) переглянути за одну ніч.

Підсумовуючи написане

Netflix – це якісний контент, який заворожує красивою картинкою й цікавою історією. Це – гігант, у якого кілька голів і дуже великі рубінові очі. Щойно час відрубує йому одну голову (читай: закінчення серіалу), на її місці одразу ж виростає кілька інших – таких же вражаючих. Тож не забудьте запастися попкорном або ж кавою (вона потрібна, якщо переглядати увесь той, курва, захоплюючий сезон за одну ніч). І прихопіть із собою шовкову стрічечку – нею будете підв’язувати щелепу, коли вкотре відкриватимете рота на несподіваних моментах.

Софія Трощук, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка

Написати відгук

Ім'я (обов'язкове)

Електронна пошта (її не буде показано іншим) (обов'язкове)