“Куй-ТБ”: канал, що сформував покоління

Марина Блохіна

Опубліковано: 20-03-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Куй-ТБ – культовий телеканал, що відкрив українцям чимало зарубіжних серіалів, мультфільмів та мультсеріалів, а ще – досить новий і невідомий тоді для західного глядача жанр – аніме. Тож не буде перебільшенням сказати, що саме телеканал “Куй-ТБ” у час, коли основним джерелом інформації все ще був телевізор, а не інтернет, сформував ціле покоління підлітків і дітей, відкривши їм новий світ зарубіжного якісного контенту. Тож спробуємо пригадати історію телеканалу та оцінити його вплив на сучасність.

Медійний образ «приватних терористів» Кремля

Владислав Білозеров

Опубліковано: 15-03-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Назва «ПВК Вагнер» сьогодні часто звучить  у різних новинах про війну в Україні. Найбільше  назва цього терористичного угруповання почала з’являтись у медіа в другій половині 2022 року, під час активних бойових дій на Сході України, особливо довкола міста Бахмут. Різноманітні російські новинні ресурси акцентували увагу на тому, що саме «Вагнер» відіграє ключову роль у цих боях.

Отака історія: добірка україномовних ютуб-каналів на історичну тематику

Ярослав Погончук

Опубліковано: 13-03-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

За останні роки в житті українців відбулися кардинальні зміни і ми почали відкривати для себе нові сторінки історії, а після російського повномастабного вторгнення запит на історію України значно зріс. Пропонуємо добірку україномовних ютуб-каналів на історичну тематику, вартих уваги.

Лідер з недолугої дезінформації: найабсурдніші фейки російської пропаганди

Ярослав Погончук

Опубліковано: 06-03-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Цьогоріч першість у гонці за країну-дезінформатора беззаперечно отримала Росія. Таке рішення навіть ухвалила служба зовнішніх справ Євросоюзу. Пригадаємо найабсурдніші фейки російської пропаганди за рік повномасштабної війни, які не увійшли в інші наші топи.

Рік війни: як формувався образ російського солдата в українських медіа

Анна Дмитрів

Опубліковано: 28-02-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Минув рік від початку повномасштабного вторгнення в Україну. Пригадаймо, який образ російських загарбників переважав у наших медіа і як змінювався.

Таки на часі! Як медіа мотивують перейти на українську

Вікторія Пилипюк

Опубліковано: 27-02-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Ситуація із засиллям російської мови в Україні здавна викликала суперечки та палкі дискусії. Та після 24 лютого 2022 року мовне питання досягло кульмінації. Багато мас-медіа почали переходити на українську та закликати до цього інших. Розглянемо, які методи та аргументи використовують медіа на користь переходу на українську.

Війна змінила нас: контент блогерів після повномасштабного вторгнення

Вікторія Пилипюк

Опубліковано: 25-02-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

З початком повномасштабного вторгнення розважальний медіаконтент став одним із найсуперечливіших в Україні, адже опинився ніби не на часі. Розглянемо, як змінилась розважальна блогерська тематика після 24 лютого.

Де почитати українською: добірка електронних бібліотек

Вікторія Пилипюк

Опубліковано: 24-02-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Зараз знайти україномовний контент стало набагато легше, ніж кілька років тому, адже українці почали створювати неймовірні продукти. І чим більше людей будуть про це дізнаватись та користуватись, тим більше гарних платформ буде з’являтись.

Сленг війни: Як формується словник російсько-українського протистояння

Діана Лапіна

Опубліковано: 21-02-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Українці, з початком повномасштабного вторгнення, інтуїтивно відповідаючи на образливі вкиди противника, почали формувати власну гілку словотворення. Глузування з російської пропаганди, яке на початку було просто засобом зняти напругу в соцмережах, згодом цілком органічно перетекло у повсякденний словник українця.

Чому Meta провалила свій перший рік як компанія метавсесвіту

Анастасія Анісімова

Опубліковано: 18-02-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Рік тому світ сколихнула новина про те, що компанія Facebook змінює свою назву на Meta і починає розробку метавсесвіту. Цукерберг вклав велику кількість грошей в цей проект, та чи виправдовує він наразі очікування. Давайте розбиратись.