Польські націоналісти чи рука Кремля: що стоїть за законом про заборону «бандерівської ідеології»?

Ірина Ладика

Опубліковано: 05-02-2018

Розділи: Огляди, аналітика.

0

26 січня у Сеймі Польщі відбулося третє читання пакету законопроектів, якими передбачено зміни в закон про Інститут національної пам'яті. Один з них стосувався заборони «бандерівської ідеології». Польський Сейм таки схвалив законопроект, запропонований правою партією Кукіз'15. Як на це відреагували польські медіа, а що сказали українські? Як пояснили такий вчинок «дружньої» до нас західної сусідки?

Свобода слова чи безвідповідальність: що робив Портнов на ZIKу?

Ірина Ладика

Опубліковано: 26-01-2018

Розділи: Огляди, аналітика.

1

На телеканалі «ZIK» 22 січня в ефір вийшла програма «HARD з Влащенко», де запрошеним гостем був Андрій Портнов, колишній заступник голови Адміністрації президента-втікача Віктора Януковича, тобто, представник колишньої правлячої партії. Олії у вогонь підлило ще й те, що розмова була показана в ефірі у день четвертої річниці розстрілів на Майдані. Це інтерв’ю одразу збурило українську громадськість, яка розділилася у судженнях. Частина підтримує Влащенко і говорить про свободу слова, інша вважає, що присутність такої персони на українському телебаченні є неприпустимою.

Епідемія кору чи лише спалах: як деякі медіа намагаються створити бурю у склянці води

Ірина Ладика

Опубліковано: 17-01-2018

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Одна з останніх топ-новин в українському медіапросторі – збільшення хворих на кір. Хоча таке визначення, про яке говорять фахівці МОЗ і лікарі, не є єдино прийнятим серед ЗМІ. Деякі говорять про епідемію. Як медіа подають інформацію про недугу і офіційні повідомлення МОЗ, чи йдуть за порадами до експертів, чи обмежуються дописами у соціальних мережах? Детальніше – у нашому огляді.

Перші резонанси року: тест на професійність для українських ЗМІ

Ірина Ладика

Опубліковано: 12-01-2018

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Український медійний простір на початку 2018-го роки сколихнуло одразу кілька резонансних новин. Було знайдено вбитою правозахисницю Ірину Ноздровську, яка тривалий час боролася проти несправедливої судової системи. А тим часом у Запоріжжі священик УПЦ МП відмовився відспівати дворічного хлопчика, бо той був хрещений у православній церкві Київського патріархату. Як медіа висвітлювали ці події? Чи вдалося дотриматися журналістських стандартів і залишитися професіоналами навіть у розпал новорічно-різдвяних свят?

«Модель ХL»: краса без стандартів

Іванна Ватраль

Опубліковано: 28-12-2017

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Дівчата, яких ще вчора називали товстунками, тепер з гордо піднятою головою підкорюють fashion-індустрію. До перегляду стандартів законодавців моди спонукали цілком раціональні мотиви. Аудиторія змінює своє ставлення до граничної худоби, звертаючи увагу на красу здорового тіла. Їхні параметри далекі від «90-60-90», проте це аж ніяк не впливає на затребуваність.